Summary

1992 Stats

93 Races in 1992

StateCandidateOffice
AK Bumpo BremmickerBorough Assembly
AK Timothy FellerBorough Assembly
AK Mary JordanU.S. Senate
AK Benn LevineState House of Representatives
AK Mike MilliganU.S. House of Representatives
AK Gary PearsonState House of Representatives
AK David StannardState Senate
AK Kelly WeaverlingState House of Representatives
ARElected Stephan MillerCity Council
AZ Carolyn CampbellState House of Representatives
AZ Jesse ChandleyState House of Representatives
AZElected Richard DouleBoard of Education
AZ CANDIDATE McNallyState Senate
AZ CANDIDATE PerkinsState House of Representatives
AZ Jack StrasburgBoard of Supervisors
AZ Melissa UsreyBoard of Education
CA Patricia AkersPlanning Group
CA Cynthia AllaireState Assembly
CA Glenn BaileyState Assembly
CA Glenn BaileyState Senate
CAElected John BeallResource Conservation District
CAElected Nancy BernardiResource Conservation District
CA Barry BissonCity Council
CA Blase BonpaneU.S. House of Representatives
CA Robert BrownBoard of Supervisors
CAElected Barbara CarrBoard of Education
CA Joseph ‘Joe’ DesistState Assembly
CA Alan DrusysCity Council
CA Brenda FerrisWater Board
CA Richard GeiselhartState Assembly
CA Richard GreeneU.S. House of Representatives
CA Tian HarterU.S. House of Representatives
CA Paul HerzogCity Council
CA Richard HobbsCommunity College District
CAElected Lois HumphreysWater Board
CA Frank KahlCity Council
CA Mindy LorenzU.S. House of Representatives
CAElected Christine MalanPark and Recreation District
CA Kathryn McColl-HawkinsConservation District
CA Margene McGeeState Assembly
CAElected Timothy MoorePlanning Group
CA Jesse MoormanU.S. House of Representatives
CAElected Richard NiemanPark and Recreation District
CA Larry NorryCity Council
CA Gary OrthuberCity Council
CAElected Julie PartanskyCity Council
CA Robert RavenBoard of Education
CA Richard RoeU.S. House of Representatives
CA Robin RutherfordWater Board
CA Steve SaintCity Council
CA Walt SheasbyU.S. House of Representatives
CAElected Carol SkiljanBoard of Education
CA Kent SmithState Senate
CAElected Dona SpringCity Council
CAElected Dan TarrPlanning Group
CA Dan TarrState Assembly
CAElected David TarrWater Board
CA Charles WilkenU.S. House of Representatives
CA Susan Wolfe-FlemingBoard of Education
FL Barbara Rodgers-HendricksU.S. House of Representatives
HI Jeff AlexanderState House of Representatives
HI Gary Kent AndersenState Senate
HI Victor BaileyCounty Council
HI Joe Bertram IIICounty Council
HIElected Keiko BonkCounty Council
HI Chris CackleyCounty Council
HI Connie ChunCounty Council
HI Jack DavisMayor
HI Kristine KubatState House of Representatives
HI Linda MartinU.S. Senate
HI Jack MorseState House of Representatives
HI Lynn NakkimState House of Representatives
HI Nick NikhilanandaCounty Council
HI Sally ReisbeckCounty Council
HI Jason SchwartzCounty Council
HI Ellen TakazawaCounty Council
HI Edwina WongState Senate
ME Jonathan CarterU.S. House of Representatives
MNElected Debbie OrtmanCity Council
MO Jeff BarrowU.S. House of Representatives
MO Delmyra QuarlesState House of Representatives
NC Mark MarcopolosCounty Commissioner
NM Abraham GuttmanState House of Representatives
NM Andres VargasDistrict Attorney
RI John MartinState Senate
RI Graham SchwassState Senate
RI Tom SholaState House of Representatives
RI Susan SklarState House of Representatives
WIElected Robert BrowneCounty Board of Supervisors
WIElected David ConleyCounty Board of Supervisors
WIElected Frank KoehnCounty Board of Supervisors
WI David SkrupkyCounty Commissioner